loading loading

logo

سیچیلاید مالاوی

قیمت      10,000   10,000 تومان

محصولات مرتبط با این محصول

كاليكو يا مارمالاد از سيچلايد هاي زيباي درياچه مالاوي ميباشد.اين ماهي زيبا داراي تنوعي ميباشد كه هيچ يك از  سیکلیدها برخوردار نيستند.البته قابل ذكر است كه بيشتر انواع كاليكوها را با تغيير ژن و تركيب كردن سيچلايدهاي افريقايي به دست مياورند گرچه در دریاچه مالاوی کالیکو های اصیل وجود دارند ولی تنوع رنگشان به اندازه ی کالیکو های ترکیب شده به دست انسان نیست .یکی از والدین اصلی کالیکو پیکاک ها و کدنگو ها هستند.اين گونه در اكواريوم تا 10 سانتي متر رشد ميكنند.اين سیکلید با رنگهاي متنوع فسفري و قيمت ارزان و تكثير اسان طرفداران زيادي در تمام جهان پيدا كرده است.

تانك مورد نياز=شما براي نگهداري يك كاليكو حداقل به يك اكواريوم 40 ليتري نياز داريد.

دماي نگهداري= 25 الي 30 درجه سانتيگراد.

تغذيه=هر غذايي را ميخورند.ميگو-اسفناج-كاهو-غذاهاي خشك-انواع كرم- انواع غذاي زيرابي-هويچ.سیچلاید کالیکو در تا زمانی که حدودا به 8 ماهه شود دارای رنگ سیاه و سفید خالی هست و بعد از آن رنگ انها به رنگ های مختلف مثل ترکیب رنگهای سفید-نارنجی-بنفش-ابی و... تغییر میکند.در زمان کوچک بودن انها باید روی انها با غذاهای خوب و غذاهایی که رنگ ماهی را تقویت میکنند کار کرد تا سیچلاید زیبایی به دست اید.در این زمان شما باید از دو نور مهتابی و زرد همزمان استفاده کنید تا رنگ انها به بهترین نحو ممکن تغییر کند.

رفتار=كاليكو نسبت به بقیه سيچلايد های افریقایی ماهي نسبتا ارامي است. ممكن است ماهي هاي ديگر را دنبال كند ولي به انها صدمه نميزند و مثل اوراتوس گازگيرنيست.به سخره علاقه دارد ولي درون پلي استر ها و مجسمه هاي تو خالي نميرود و هنوز هم بنده دليل اين رفتار انها را درك نميكنم در صورتي كه بيشتر سيچلايد هاي افريقايي به حفره هاي علاقه دارند و حفره ها را قلمرو خودان ميدانند.شما ميتوانيد كاليكو را با همه ي سيچلايدها نگهداري كنيد غير از سيچلايد هاي خيلي خشن كه امكان دارد انها را بخورند یا به انها صدمه بزنند. ولی توصیه من نگهداری با دیگر سیکلید های افریقایی هست.

تشخيص جنسيت=تشخیص جنسیت بین گونه نر و ماده بعد از تغییر رنگ امکان به راحتی امکان پذیر است.
گونه نر=1.بسیار خوشرنگ تر هستند و رنگ انها نسبت به ماده ها فسفری تر و روشن تر است.2.نرها در زیر باله پایینی خود دارای 1 یا چند نقطه بیضی شکل زرد هستند که ماده ها فاقد ان هستند.3.نرها رفتار قلمرو طلبی دارند و مدام رنگشان را تغییر میدهند.

گونه ی ماده=1.دارای رنگ کدر و تیره تر از نرها هست.2.ماده ها از نرها کوچک ترند.3.ماده ها در زیر باله ی پایینی خود نقطه بیضی ندارند یا اگه داشته باشند بیشتر از یک عدد نیست.اگر کالیکو مورده نظر نقطه ی بیضی نداشته باشد به احتمال خیلی زیاد ماده هست و اگر یک عدد نقطه ی بیضی داشته باشد باید انرا از بقیه جهات هم برسی کنید تا متوجه شوید ماده هست یا نر.

تكثير=تکثیر انها همانند اکثر سیچلاید های افریقایی میباشد.و گونه ی ماده تخم ها را در دهان خود تا 30 روز نگهداری میکند.برای تکثیر انها بهتر است که به صورت طبیعی عمل کنید تا به ماهی ها اسیب وارد نشود و انها در گله ها بهتر جفت میخورند.شما به ازای هر سیکلید نر کالیکو باید برای تکثیر 3 کالیکو ماده در نظر بگیرید.سیکلیدهای کالیکو  هابه راحتی با پیکاک ها و کدنگو ها جفت میخورند و تکثیر میشوند.